در حال بارگذاری

هوشمند سازی ساختمان

زندگی پر مشغله و مدرن امروزی نیازمند سیستمی مناسب است. تا بتواند بخشی از کارهای روزمره را برای بشر انجام دهد. سیستم هوشمند سازی ساختمان به کاربران حق زندگی می دهد. این که درست مثل یک خدمتکار هر آنچه را که انتظارش را دارند بدون خطا در اختیارشان قرار دهد. بعلاوه در دنیای امروز زمان نقش تعیین کننده ای دارد. این که این سیستم هوشمند قادر است به کار های روزمره شما سرعت ببخشد می تواند قابل تحسین باشد.

بهبود کارکرد سیستم های ساختمان و قابلیت کنترل آن ها
تمامی سیستم های الکترو مکانیکی ساختمان هوشمند به صورت یکپارچه کنترل و هدایت می شوند. از این روست که در سیستم مدیریت ساختمان (BAS) کارکرد سیستم ها بدون خطا و اختلال است. یا در صورت بروز در حالت حداقل آن است و صد البته قابل کنترل و رفع. البته گفتنی است که این سیستم موازی با سیستم سنتی ساختمان عمل می کند. در واقع در صورت از کار افتادن سیستم هوشمند باز مشکلی پیش نمی آید. ساختمان می تواند با ا ستفاده از سیستم سنتی سابق خود به کارش ادامه دهد.

مصرف بهینه انرژی و بهبود چرخه آب و برق
طبق آمار های منتشره، با استفاده از هوشمند سازی ساختمان می توان حتی بالغ بر %۵۰ در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. (این آمار در سیستمی چون سیستم زیمنس نیز تایید شده است). هوشمند سازی ساختمان به گونه ای ماهرانه طراحی و صورت یافته است. این سیستم می تواند در اوج مصرف، مصرف بیش از انرژی را کنترل کند. بعلاوه سیستم هوشمند ساختمان قادر است مصرف انرژی را در ساعات خالی از سکنه در ساختمان کنترل کند. حتی می تواند اتلاف انرژی در این بازه های زمانی را به حداقل رسانده و صفر کند.
به عبارت بهتر، هوشمند سازی ساختمان وظیفه پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان را بر عهده دارد. تا اجزای مختلف ساختمان بتوانند در راستای ارتقای بهره وری و ایجاد شرایط بهینه مصرف انرژی در تعادل باشند. برای مثال، ساعاتی از روز که ساختمان خالی از سکنه است را در نظر بگیرید. این سیستم می تواند فرامین مربوط به خاموشی سیستم گرمایشی ساختمان را صادر کند. در قبال آن با کشیدن پرده ها، از تابش مستقیم نور خورشید استفاده کند. در نتیجه گرمایش طبیعی حاصل از آن درجه حرارت اتاق را تنظیم کند.

 

مجموعه محصولات هوشمند سازی ساختمان